www.YavarJavan.com
یـــاور جــــوان

درکشورهای اروپائی و اسکاندیناوی تقریباً تمامی کشورها همه روزه پس از بستن مدارس محل های دیگری را باز می کنند تا جوانان اوقات فراغتشان را درآن مکان ها بگذرانند ونه درکوچه وخیابان . این محل ها به نام باشگاههای اوقات فراغت نوجوانان وجوانان شناخته می شوند. در این باشگاه ها تعدادی از افراد تحصیل کرده که در رشتۀ Paedagog درس خوانده اند ( این رشته تلفیقی از روان شناسی ، جامعه شناسی ، مردم شناسی ، آداب و رسوم شناسی وکودک، نوجوان وجوان شناسی می باشد) به همراه تعدادی کارمند سعی می کنند که تا نوجوانان وجوانان با گرفتن کمک های منطقی ، از مشکلات بزرگ پرهیز و راحت تر به زندگیشان ادامه دهند. به این امید که چنین امکاناتی درکشور ما نیز برای فرزندانمان به وجود آید....

شما اینجا هستید: صفحه اصلی > مشاوره با خانواده > راه حل کلی برای رفع معضل جوان
راه حل کلی برای رفع معضل جوان

در اروپا در برخورد با مشکلات جوانان معمولا از روش متداول زیر استفاده می شود: 
MAL          هدف 
MIDDEL     ابزار 
Metod      روش  

این سبک به جوانان و والدینشان آموزش داده می شود تا در آینده برای رفع مشکلاتشان از آنالیز ( تجزیه و تحلیل) هدف ، ابزار و روش استفاده کنند. 
استفاده از این سبک برای همگان مفید بوده است. تنها باید هدف زمان بندی شده فراموش نشود. ( شش ماهه که هر دو ماه یکبار بازنگری شود) 
سالیان سال است که در اروپا برای برخورد با مشکلات از رویکرد بالا استفاده می کنیم. یعنی در هر موردی دقیقا هدف را مشخص می نماییم. (و اگر هدف بزرگ و خارج از دسترس بود آن را به اهداف کوچکتر تقسیم می کنیم) و برای رسیدن به هر هدفی باید نوع ابزار و روش کار مشخص شود.
برای مثال می خواهیم میزی بسازیم . هدف ساختن میز است.  ابزار کار چوب و میخ و چکش . روش کار قرار دادن چوب های پایه زیر صفحه اصلی وکوبیدن میخ با چکش . 
 هر هدفی می بایست زمان بندی شود.  معمولا در کار با جوانان در یک پروژه دو ساله اهداف برای شش ماه تعیین می شود که نتیجه کار هر دو یا سه ماه یکبار باز نگری می شود. مشکل باید شناخته شده و بعد از شناسایی مشکل باید هدف از کار مشخص شده و به والدین به صورت کتبی اطلاع داده شود. هر دو سه ماه یکبار و بعد از بازنگری ، با توجه به تغییرات می توان هدف را تغییر داد. تغییرات نیز همزمان باید به صورت کتبی در اختیار والدین قرار گیرد. والدین نیز می باید برگه ای را امضا کنند که به پدگو اجازه دخالت در کار جوانشان را می دهد( معمولا برای شش ماه) .  
پدگوها در مواردی تورهای مسافرتی را برای والدین به همراه فرزندانشان توصیه می کنند. در این تورها پدگو از نزدیک روابط والدین و فرزندان را بررسی می کند. ( از یک تا دو هفته) طی این سفر و بعد از شناخت مشکل توافق نامه ای بین پدگو ، والدین و جوان امضا می شود. در طول سفر پدگو سعی می کند خشم ها و عصبانیت ها را فروبنشاند. و والدین و فرزندان را در شرایطی قرار دهد که آینده را مثبت ببینند. 
تورهای مسافرتی می بایست در شهرهای دیگر و محل های دنج و آرام برگزار شود. در آخر سفر پدگو دستور العمل و شرح وظایفی برای والدین و فرزند ارائه خواهد داد. 

                                                                    

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به نادر رستمی مسن میباشد.