www.YavarJavan.com
یـــاور جــــوان

درکشورهای اروپائی و اسکاندیناوی تقریباً تمامی کشورها همه روزه پس از بستن مدارس محل های دیگری را باز می کنند تا جوانان اوقات فراغتشان را درآن مکان ها بگذرانند ونه درکوچه وخیابان . این محل ها به نام باشگاههای اوقات فراغت نوجوانان وجوانان شناخته می شوند. در این باشگاه ها تعدادی از افراد تحصیل کرده که در رشتۀ Paedagog درس خوانده اند ( این رشته تلفیقی از روان شناسی ، جامعه شناسی ، مردم شناسی ، آداب و رسوم شناسی وکودک، نوجوان وجوان شناسی می باشد) به همراه تعدادی کارمند سعی می کنند که تا نوجوانان وجوانان با گرفتن کمک های منطقی ، از مشکلات بزرگ پرهیز و راحت تر به زندگیشان ادامه دهند. به این امید که چنین امکاناتی درکشور ما نیز برای فرزندانمان به وجود آید....

شما اینجا هستید: صفحه اصلی > باشگاه جوانان > تعریف کار پدگو به زبانی دیگر
تعریف کار پدگو به زبانی دیگر

ایجاد پل ارتباطی بین جوان و جامعه ، بین جوان و خانواده ، بین جوان و مدرسه و دبیرستان و دانشگاه ، بین جوان و آداب و رسوم و دین ، و پل ارتباطی بین جوان و خودش ( دادن اعتماد به نفس به جوان و آموزش جوان برای شروع به مسئولیت پذیری) 

وقتی که قرارداد همکاری فیمابین پدگو  و خانواده به امضا می رسد پدگو باید نهایت سعی خود را انجام دهد که دنیاها را به دو سوم رسانده و ثابت نگه دارد.  پدگو هرگز نباید فراموش کند که حتی یک میلیمتر هم نباید پایشان را گلیم خود بیرون کرده و صد در صد طبق نوشته های چارچوب قرارداد رفتار نمایند. 
بارها شاهد بوده ام که والدین به دلیل این که نمی توانسته اند جوانانشان را کنترل کنند، پدگو  را مقصر می دانستند. پدگوهایی  که اعتماد به نفس بالایی داشته و صبور هستند ، بیش از 90 درصد در کار خود موفق شده و به نتیجه دلخواه می رسند. نمونه های فراوانی یافت می شود که حتی پس از گذشت ده ها سال جوانان کمک های  پدگوهایشان را فراموش نمی کنند و هر چه زمان بیشتر می گذرد رابطه بین آنها انسانی تر و عمیق تر می شود. 
به دلیل رابطه نزدیکی که بین پدگو  و نوجوان و جوان ایجاد می شود برای پسران از آقایان پدگو  و برای دختران از خانم های پدگو  استفاده خواهد شد. 

برای پیدا کردن مشکل و به توافق رسیدن با جوان بر سر مشکل 
1- باید اعتماد به پدگو  حاصل شده باشد.
2- ریشه یابی مشکل به همراه جوان 
3- باز کردن مسئله و روشن کردن زوایای تاریک آن برای جوان
4- زمان بندی منطقی و پیدا کردن هدفی مناسب برای شروع کار 
5- رسیدن به توافق فکری و نوشتن قرارداد همکاری ( تاریخ هیچ گاه فراموش نشود) با امضای طرفین
6- کمک به جوان برای تلاش در رسیدن به هدف 

برای پیدا کردن راه حل مشکلات جوان ابزار زیر لازم است:
1- به رسمیت شناختن مشکل توسط والدین در حضور پدگو 
2- به رسمیت شناختن مشکل توسط جوان در حضور پدگو
3- لزوم اراده طرفین برای رفع مشکل 
4- نوشتن قرارداد کاری با والدین 

پدگوها موظف هستند تا هدف را به والدین بگویند. ولی در انتخاب ابزار و روش کار و نگفتن آن به والدین مختارند. اگر جوانی که با او کار می کنند، دبستان یا دبیرستان برود، می باید مسئول مدرسه نیز در جریان کار قرار گیرد.
SSPMOLE برای مشاهده ریشه های بیشتر کار می توانید به نوشتار ساختار باشگاه مراجعه نمایید
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به نادر رستمی مسن میباشد.